اخبار

چند ایده خلاقانه جهت کار با دستگاه cnc

ر بازار ، میز ها یا صندلی های چوبی را می بینیم که توسط دستگاه سی ان سی چوب برش یا حکاکی شده اند. اما آیا توان دستگاه های سی ان سی چوب در همین اشکال و طرح های ساده خلاصه می گردد ؟

قطعا جواب خیر است !

دستگاه های سی ان سی این قابلیت را دارند که بتوان حتی در خانه هم یک کارگاه تولید سازه های چوبی با درآمد عالی راه اندازی نمود !

اما چه باید ساخت ؟

معمولا ترکیب چوب ، فلز و شیشه در ساخت سازه های چوبی و دکوری ، زیبایی بسیاری به آنها می دهد و می تواند سلایق مختلف را به خود جلب نمایند.
خرید بهترین برنزه کننده صورت با تخفیف ویژه

خرید بهترین برنزه کننده صورت با تخفیف ویژه
خرید
yektanet-logo-sign
تبلیغ

دستگاه های سی ان سی علی رقم دقت و سرعت بالا در برش و حکاکی به صورت برجسته و3 بعدی ، ظرافت حکاکی و برش طرح های ریز را همانند دستگاه های برش لیزر ندارند .

پیشنهاد چیست؟

ترکیب دو دستگاه برش لیزر با دستگاه cnc چوب می توانند توانایی بالایی در خلق آثار هنری به شما بدهند .

دستگاه های سی ان سی قابلیت حکاکی برجسته به شما می دهند . ساخت اشکال مدور مانند مجسمه ، تندیس های چوبی ، و قاب های برجسته از توانایی های دستگاه سی ان سی چوب است.

حکاکی و برش طرح های ظریف در تخصص دستگاه های برش لیزر است . همچنین سرعت حکاکی در دستگاه های برش لیزر بیشتر است .

اما این به این منظور نیست که بدون دستگاه برش و حکاکی لیزری نمی توان سازه های زیبایی از چوب ساخت ، بلکه وجود دو دستگاه لیزر و سی ان سی چوب با یکدیگر قدرت عمل را بیشتر می نماید.

دستگاه های سی ان سی برش و حکاکی چوب معمولا 3 نوع هستند :
دستگاه های سی ان سی با میز تخت دستگاه های سی ان سی روتاری دستگاه سی ان سی خراطی کدام دستگاه سی ان سی چوب را بخریم ؟

اخیرا برخی شرکت های مبتکر ایرانی، دو یا سه نوع دستگاه cnc چوب را با یکدیگر تلفیق نموده اند که قابلیت فوق العاده ای برای انجام انواع کارهای برش و حکاکی بر روی چوب ارائه می دهند .

به عنوان مثال دستگاه cnc تخت را با دستگاه روتاری تلفیق نموده اند که از یک موتور و اسپیندل استفاده می کند ولی دارای دو میز مجزا است که به هم متصل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *