اخبار

برش لیزری فلزات و استیل

برش لیزری

برش لیزری از طریق هدایت اشعه پر قدرت لیزر به وسیله آینه و عدسی های موجود در دستگاه انجام می شود. استفاده از مجموعه ای از آینه ها و عدسی ها، موجب تمرکز پرتو لیزر شده تا برش لیزری به دقیق ترین حالت ممکن انجام شود. همانطور که اشاره شد، لیزر توانایی برش انواع مختلفی از مواد را دارد. موادی از قبیل چوب، فلز، استیل ضد آب، پلکسی، پارچه، چرم و .
تولید و چاپ انواع ساک پارچه‌ای + تحویل در سریع ترین زمان | پارس‌کاور

تولید و چاپ انواع ساک پارچه‌ای + تحویل در سریع ترین زمان | پارس‌کاور
مشاهده
yektanet-logo-sign
تبلیغ
.. به راحتی به وسیله لیزر برش خورده و یا حکاکی می شوند. لیزر با بالا بردن حرارت سطح یک ماده موجب تبخیر یا ذوب شدن آن قسمت شده و در نهایت برش لیزری انجام می شود. با استفاده از لیزر نیازی به حرکت دادن و تغییر موقعیت ماده مورد نظر نمی باشد. در نتیجه خراشی بر روی سطح مواد مورد استفاده ایجاد نمی شود.

برش لیزری استیل

استیل ضد آب یکی از مواد پرکاربرد جهت برش لیزری فلزات می باشد. با توجه به ویژگی های این فلز، از انواع لیزرها برای برش آن استفاده می شود. این فلز قابلیت جذب بالای نور مادون قرمز را داشته و برش آن با لیزر بسیار سریع، دقیق و صاف انجام می شود. لیزر توانایی برش، حک و علامت گذاری ورقه های استیل با ضخامت های متفاوت در کمترین زمان و دقت بسیار را دارد. در واقع چون برش لیزری استیل بسیار یکنواخت، صاف و دقیق انجام می شود، تأثیر منفی بر روی ورقه های استیل یا دفرمه شدن آن ندارد. با ایجاد تنظیمات درست و بهینه دستگاه لیزر کیفیت برش لیزری همواره عالی خواهد بود. با استفاده از لیزر CO2 می توان ورقه های ضخیم تری از استیل را برش زد. این لیزر توانایی برش ورقه های استیل 1 میلیمتر را با سرعتی بالا (حدود 18 متر در دقیه) دارد. معمولا برای برش قطعات ریزتر این فلز از لیزر فایبر استفاده می شود. لیزر فایبر توانایی برش قطعاتی با عرض برش 20 میکرون را دارد.
مزیت های استفاده از تکنیک برش لیزری استیل

این روش به خاطر داشتن دقت بسیار بالا در ایجاد برش، روشی اثربخش و بهینه خواهد بود.

از آن جا که نور لیزر به صورت متمرکز بر روی یک نقطه مشخص تابیده می شود، حرارت تنها در نقاط مورد نظر بالا رفته و کمترین نواحی تحت تأثیر گرما قرار می گیرند.

با توجه به دقت بالای لیزر در ایجاد برش، به ایجاد سوراخ های کوچک و طرح هایی با جزییات فراوان بر روی ورقه های استیل به آسانی انجام می شود.

گاز مورد استفاده در دستگاه لیزر با فشار قوی، نواحی برش را تمیز کرده در نتیجه در پایان کار نیازی به تمیزکاری نمی باشد.
برش لیزری دو بعدی استیل ضدآب

سرعت بالای عملیات برش، کیفیت عالی لبه های برش و گرما دادن ناحیه کوچکی از ماده اولیه برش لیزر استیل دو بعدی را به روشی معمول برای انواع محصولات تبدیل کرده است. برش انواع بلندگو های خانگی، چاقو، تیغ جراحی و ارّه از جمله موارد استفاده استیل ضد آب می باشد که از طریق برش لیزری 2بعدی ساخته و پرداخته می شوند. با توجه به سرعت بالای این فرایند می توان محصولات زیادی را در کمترین زمان تولید کرد.
برش لیزری سه بعدی استیل ضد آب

قطعات سه بعدی از جنس استیل ضد آب از قبیل انواع لوله که در معماری و ساختمان سازی استفاده می شوند، با استفاده از تکنولوژی برش لیزری 3D با صرف زمان و هزینه کم قابل تولید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *